OKRES ROZBUDOWY

Okres rozbudowy to w ujęciu rocznym najdłuższy czas w przygotowaniach triathlonisty. Trwa 16 tygodni i jego celem jest poprawa słabości w profilu wydolnościowym, skupienie się na podniesieniu parametrów VO2max i FTP, tak aby osiągnąć jak najlepszy punkt wyjścia do pracy w intensywnościach okołostartowych. Charakter treningów w okresie rozbudowy zmienia się w czasie i im bliżej okresu specyficznego tym więcej zadań z docelową intensywnością.  

 

Niezwykle ważne w tym okresie jest precyzyjne wykonywanie zadań pod kątem intensywności i stosowanie się do wskazówek treningowych. Jest to czas poprawy wielu parametrów wydolnościowych i co za tym idzie jest to czas naprawdę intensywnych treningów. Aby proces treningowy i założenia na ten okres przebiegały prawidłowe niezbędne jest pilnowanie balansu między treningiem, a regeneracją.

JAK DOKŁADNIE WYGLĄDA OKRES ROZBUDOWY?

Presets Color

Primary
Secondary